Baile
Aoisghr√ļpa√≠
> 4 Bliain
Ainmneacha Gaeilge
Naíonraí
Ag √ļs√°id Gaeilge le do ph√°ist√≠
Ag tógáil páistí le Gaeilge taobh amuigh den Ghaeltacht
Ag Tógáil Páistí le Gaeilge sa Ghaeltacht
Taca√≠ocht, Seirbh√≠s√≠ agus √Āiseanna
4 > 12 Bliain
Gaelscoileanna
Buntáistí Oideachais trí Ghaeilge
Coláistí Samhraidh
An Ghaelbhratach
Féilte
Taca√≠ocht, Seirbh√≠s√≠ agus √Āiseanna
12 > 18 Bliain
Gaelcholáistí
Buntáistí Oideachais trí Ghaeilge
Coláistí Samhraidh
5 leid nuair at√° t√ļ ag dul chun na Gaeltachta
An Ghaelbhratach
Féilte
Ag √ļs√°id d‚Äôainm as Gaeilge
Taca√≠ocht, Seirbh√≠s√≠ agus √Āiseanna
18 > 22 Bliain
Cumainn Ghaelacha & Aontais Mhac Léinn
C√ļrsa√≠ le Gaeilge ar an 3√ļ Leibh√©al
Féilte
Taca√≠ocht, Seirbh√≠s√≠ agus √Āiseanna
22+ Bliain
Gairmeacha le Gaeilge in √Čirinn
Ag foghlaim na Gaeilge
Ranganna Gaeilge do Dhaoine F√°sta
Glac P√°irt sa Ghluaiseacht
Ciorcail Chomhr√° | Caint & Comhr√°
Féilte
Saoire sa Ghaeltacht
Taca√≠ocht, Seirbh√≠s√≠ agus √Āiseanna
Ag labhairt Gaeilge le do gharpháistí
Pobal
Ciorcail Chomhr√° | Caint & Comhr√°
Sloinne
An Ghaeltacht
Gr√ļpa√≠ Pobail
Na L√°rionaid Ghaeilge
Sloinne
Na Ceanneagraíochtaí
Féilte
Seachtain na Gaeilge le Energia
Imeachta√≠ Ard√ļ Feasachta
Leabhair Ghaeilge
Podchraoltaí Gaeilge
An Chaint
Oifigigh Gaeilge i bhFeidhmeannacht na Seirbhíse Sláinte (FSS)
7 dtreoir le bheith níos sábháilte ar líne
Foghlaim
Ag foghlaim na Gaeilge
Naíonraí
Gaelcholáistí
Gaelscoileanna
An Ghaeilge i Scoileanna Béarla
Foghlaim Gaeilge mar dhuine f√°sta
Téarmaíocht agus Gramadach ar líne
Ranganna
Seirbhísí Gaeilge do Scoileanna
Cearta
Acht na dTeangacha Oifigi√ļla 2003
Cairt Eorpach do Theangacha R√©igi√ļnacha & Mionlaigh
Straitéisí Gaeilge ó Thuaidh is ó Dheas
Seirbhísí ar fáil as Gaeilge
Glac P√°irt sa Ghluaiseacht
Feachtasaíocht
Taighde Gaeilge
Ag √ļs√°id Gaeilge le seirbh√≠s√≠ st√°it
An Coimisinéir Teanga
6 fhorbairt teicneolaíoctha atá ó chainteoirí na Gaeilge
Fostaíocht
Gairmeacha le Gaeilge san Eoraip
Gairmeacha le Gaeilge in √Čirinn
CV Samplach Gaeilge
Ag lorg poist leis an nGaeilge
Cé hiad na fostóirí Gaeilge is mó?
Comhairle agallaimh do phost le Gaeilge
C√ļrsa√≠ iarch√©ime Gaeilge do shaol an lae inniu
C√ļrsa√≠ bunch√©ime sp√©isi√ļla le Gaeilge
Fol√ļntais
Físeáin: 'Do Ghairm le Gaeilge'
Leabhr√°n Ghairmeacha le Gaeilge
5 leid d'fhísagallaimh
Ceisteanna Coitianta

Community Groups

There are Irish language groups and organisations based in cities and towns from coast to coast.  These groups provide everything from information to classes, workshops, services and other events.  Below are some of the groups and branches along with contact information. 

L√°rionaid

Down√Āth na LongP√°irc Mara Bhoirche √ćochtarboircheiochtar@gmail.com
DownI√ļr Chinn Tr√°Gael√°ras Mhic Ardghailmacdhaibheid@btinternet.com
AntrimBéal FeirsteIonad Uíbh Eachachdiarmuid@ionad.eu
AntrimBéal FeirsteAn Droichead Teo.fionnuala@androichead.com
AntrimBéal Feirsteoifig@glornamona.com
AntrimBéal Feirsteccmr@btconnect.com
AntrimB√©al FeirsteCult√ļrlann McAdam √ď Fiaicheimear@culturlann.ie
ArmaghArd MhachaAonach Mhacha (Le forbairt)sean@cairdeteo.com
DerryCarn TóchairAn Carnniall@fermacproperties.com
DerryDoireCult√ļrlann U√≠ Chan√°indonncha@culturlann-doire.ie
DublinBaile √Ātha Cliath6 Sr√°id Fhearchairjulian@cnag.ie
DublinBaile √Ātha Cliath√Āras Chr√≥n√°inbrian@araschronain.ie
DublinBaile √Ātha Cliathpobalnagaeilge@gmail.com
CorkCorcaighOifig Gael Tacaeolas@gael-taca.com
GalwayGaillimh√Āras na nGaelgaillimh@cnag.ie
LimerickLuimneachHalla √ćdeconradhluimnigh@gmail.com
TiperraryAn tAonachD√ļn Mhuirecnagantaonach@gmail.com

Scéimeanna Pobail Gaeilge

An Cl√°r as Gaeilge Teo.Claireclarasgaeilge@eircom.net
An Droichead Teo.Antrimfionnuala@androichead.com
Cairde Teo.Armaghsean@cairdeteo.com
Cairde Uí NéillTyronecairdeuineill@hotmail.com
Coiste D√ļiche Mhaigh Eo, Conradh na GaeilgeMayoeolas@conradhmhaigheo.ie
Coiste Forbartha Charn TóchairDerryjoe.odoherty@ancarn.org
Comhaltas UladhUlster
Conradh na Gaeilge, Boirche √ćochtarDownboircheiochtar@gmail.com
Conradh na Gaeilge, Craobh an AonaighTipperarycnagantaonach@gmail.com
Conradh Na Gaeilge, GlaschuScotlandcnag_glaschu@hotmail.com
Cro√≠ √ČannaAntrimdmaccoille820@c2kni.net
Cumann Cult√ļrtha Mhic ReachtainAntrimccmr@btconnect.com
Cumann Gaelach na hEaglaiseDublingaeloifig@tcd.ie
Foras na GaeilgeNationwidegtrimble@forasnagaeilge.ie
Gaeilge Locha RiachGalwayoifig@lochariach.com
Gaelfhorbairt na GaillimheGalwaygaillimh@cnag.ie
Gaelphobal Cheantar an tSratha B√°inTyronegaelphobal@btconnect.com
Glór CheatharlachCarlowemma@glorcheatharlach.ie
Glór na MónaAntrimoifig@glornamona.com
Glór na nGael, Uachtar TíreDownemerohagan@yahoo.co.uk
Ionad Uíbh EachachAntrimdiarmuid@ionad.eu
Muintir Chrónáin Teo.Dublinbrian@araschronain.ie

Antrim

Craobh an DroichidContae Aontromaray.giffen@gmail.com
Craobh Bhaile RaghnaillContae Aontromamacapeerp@aol.com
Craobh Dh√ļn Latha√≠Contae Aontromamaureen.gaston@btinternet.co.uk
Craobh Ghaeil Iarthar Bhéal FeirsteContae Aontromat_machare@yahoo.ie
Craobh Ghlór na MónaContae Aontromacaireann@yahoo.com
Craobh na bhFiannContae Aontroma
Craobh na C√ļirteContae Aontromapauline@michael-flanigan.com
Craobh Naomh P√°draigContae Aontromadesidonnelly@hotmail.com
Craobh Oideas FeirsteContae Aontroma
Craobh She√°in Mhic EachaidhContae Aontroma
Coláiste Mhuire Béal FéirsteContae Aontromacfox758@smucb.ac.uk
Cumann Gaelach Ros Earc√°inContae Aontromasharonuichathain@hotmail.com

Armagh

‚Äč

Craobh Chill Mhór Uí NialláinContae Ard Mhachafmacnic@outlook.com
Craobh na LorganContae Ard Mhacha johnnymcgibbonupperbannsf@gmail.com
Craobh Rua, Ard MhachaContae Ard Mhacha

Carlow

Craobh Ghlór CheatharlachContae Cheatharlachemma@glorcheatharlach.ie

Cavan

Craobh an Chabh√°inContae an Chabh√°inglorbhreifne@gmail.com

Clare

An Cl√°r as GaeilgeContae an Chl√°irclarasgaeilge@eircom.net
Coiste Contae an Chl√°irContae an Chl√°irjoanne_callinan@hotmail.com
Craobh Chill ChaoiContae an Chl√°ircraiglia2@eircom.net
Craobh na hInseContae an Chl√°ir
Craobh na SionnaContae an Chl√°irlodonnghaile@hotmail.com

Cork

Coiste Contae ChorcaíContae Chorcaí
Craobh an Chraoibhín AoibhinnContae Chorcaí
Craobh Bhaile Mh√ļirneContae Chorca√≠bernicevdoyle@gmail.com
Craobh BheanntraíContae Chorcaí
Craobh Ch√ļil AodhaContae Chorca√≠d.ohaodha@ucc.ie
Craobh EochaillContae Chorcaídonachaocarroll1@gmail.com
Craobh Mhainistir na CorannContae Chorcaíedmond.osullivan@corkcoco.ie
Craobh MhalaContae Chorcaíliamsampey@gmail.com
Craobh SciobairínContae Chorcaíconandmyra@gmail.com
Craobh Thraolach Mhic SuibhneContae Chorcaígaelteo@eircom.net
Coláiste na hOllscoile CorcaighContae Chorcaíanchuallacht@uccsocieties.ie
Coláiste na hOllscoile CorcaighContae Chorcaígaeilge@uccsu.ie
Coláiste na hOllscoile CorcaighContae Chorcaícumannd@uccsocieties.ie

Derry

Comhaltas UladhContae Dhoire nm.comer@ulster.ac.uk
Craobh Bhaile an tSuaitrighContae Dhoire
Craobh DhoireContae Dhoire
Craobh Ghleann IolairContae Dhoirenm.comer@ulster.ac.uk
Craobh Phort na Binne UaineContae Dhoire

Down

Craobh an I√ļirContae an D√ļinteresa.mcavoy@sky.com
Craobh Ard Mhic NascaContae an D√ļinO_Fachtna@gmx.de
Craobh BheannchairContae an D√ļin
Craobh Choilleach EanachContae an D√ļin
Craobh Leath ChathailContae an D√ļineamonn.macconmidhe@gmail.com
Craobh na Glasdromainne (Boirche √ćochtar)Contae an D√ļininfo@lowermournecnag.com
Craobh Rinn Mhic Giolla RuaContae an D√ļin
Craobh Ros TreabhairContae an D√ļin
Craobh U√≠ Fhiaich (Cill Shl√©ibhe)Contae an D√ļinmacdhaibheid@btinternet.com

Donegal

Craobh Leitir CeannainnContae Dh√ļn na Gallrosha@utvinternet.com;rmcclafferty@donegalcoco.ie
Craobh Oile√°n √Ārainn Mh√≥irContae Dh√ļn na Gallnmuldowneyie@yahoo.co.uk
Coiste Forbartha Dhobhair TeorantaContae Dh√ļn na nGallionadnp@eircom.net
Craobh Ch√©im AniarContae Dh√ļn na nGall
Craobh Ghleann FhinneContae Dh√ļn na nGallmicodoc@gmail.com
Craobh Ph√°draig U√≠ DhomhnaillContae Dh√ļn na nGallbarry.scanlon5@mail.dcu.ie

Dublin

Coiste Contae √Ātha CliathContae √Ātha Cliathpaulamelvin@hotmail.com
Craobh an Athar √ď hIceadhaContae √Ātha Cliathicua@eircom.net
Craobh Bhr√©anainnContae √Ātha Cliathptmacr@ccc.ie n√≥ ptmac@ruairi.eu
Craobh Borab√ļContae √Ātha Cliathcillianburke@btinternet.com
Craobh Ghaelphobal ACT TamhlachtContae √Ātha Cliathpobalnagaeilge@gmail.com
Craobh Ghleann na LifeContae √Ātha Cliathneasa@eircom.net
Craobh Inse Ch√≥rContae √Ātha Cliathpatrick_carthy35@yahoo.ie
Craobh Liam BulfinContae √Ātha Cliathocaollai@eircom.net
Craobh Mh√°irt√≠n U√≠ Chadhain, B√ĀCContae √Ātha Cliathcris@ionad.org
Craobh Mhoibh√≠Contae √Ātha Cliathamnua@eircom.net
Craobh na gCeithre C√ļirteannaContae √Ātha Cliatheithnereidodoherty@lawlibrary.ie
Craobh na nGael √ďgContae √Ātha Cliathcumannclg@gmail.com; Ruadhan90@gmail.ie;09006753@studentmail.ul.ie
Craobh Raidi√≥ R√≠-R√°Contae √Ātha Cliathniamh@cnag.ie
Pobal Gaeilge 15Contae √Ātha Cliathmichaelmoroney@gmail.com
Col√°iste Mhuire, MarinoContae √Ātha Cliathsugaeilge@momail.mie.ie
Col√°iste na hOllscoile Baile √Ātha CliathContae √Ātha Cliathcumann.gaelach@ucd.ie
Col√°iste na hOllscoile Baile √Ātha CliathContae √Ātha Cliathgaeilge@ucdsu.ie
Col√°iste na Tr√≠on√≥ideContae √Ātha Cliathreachtaire@cumann.ie
Col√°iste Ph√°draig, Droim ConrachContae √Ātha Cliathgormlaith.maynes2@mail.dcu.ie
Institi√ļid Teicneola√≠ochta Bhaile √Ātha CliathContae √Ātha Cliathcumanngaelach@socs.dit.ie
Ollscoil Chathair Bhaile √Ātha CliathContae √Ātha Cliathcumanngdcu@gmail.com

Fermanagh

T√ļs Nua, Fear Manach ThoirContae Fhear Manachtusnua.fearmanach@hotmail.com

Galway

Coiste Chontae na GaillimheContae na Gaillimheannahernon10@hotmail.com
Craobh Anach CuainContae na Gaillimhe
Craobh Bhaile √Ātha an R√≠Contae na Gaillimheriada06@gmail.com
Craobh Bhaile Locha RiachContae na Gaillimheoifig@lochariach.com
Craobh Bh√©al √Ātha na SluaContae na Gaillimhejosephbergin@eircom.net
Craobh Chairde de h√ćde, √ďran M√≥rContae na Gaillimhegsdehide.ias@eircom.net
Craobh Dh√ļiche Raifteir√≠Contae na Gaillimhejoemurphykilcolgan@hotmail.com
Craobh Ghort Inse GuaireContae na Gaillimhe
Craobh Mhaigh ChuilinnContae na Gaillimhepeadarconradhnagaeilge@eircom.net
Craobh na GaillimheContae na Gaillimhe
Craobh ThuamaContae na Gaillimhepeadar@cnag.ie
Cumann na hAchréidhContae na Gaillimheeibhlinconradhnagaeilge@eircom.net
Acadamh na hOllscolaíochta GaeilgeContae na Gaillimhecoistesoisialta@socs.oegaillimh.ie
Institi√ļid Teicneola√≠ochta GhaillimhContae na Gaillimhepaddyfarrell1@hotmail.com

Kerry

‚Äč

Coiste Contae ChiarraíContae Chiarraíoreooim@eircom.net
Craobh Chill AirneContae Chiarraígsfaithleann.ias@eircom.net
Craobh Chorca DhuibhneContae Chiarraíbreandan66@gmail.com
Craobh Cois Leamhna, Cill OrglanContae Chiarraíjkomalley@eircom.net
Craobh Lios TuathailContae Chiarraíainel7@eircom.net
Craobh MhochudaContae Chiarraíeamonnobraoin@hotmail.com
Craobh Oileán ChiarraíContae Chiarraígaelscoilaogain.ias@eircom.net
Craobh Thom√°s √ĀghasContae Chiarra√≠marmat10@yahoo.com
Craobh Thrá LíContae Chiarraínodalaigh@hotmail.com
Craobh Uíbh RáthaighContae Chiarraíccnfteo@indigo.ie
Cillín TiarnaContae Chiarraíeamonnobraoin@hotmail.com

Kildare

Craobh Ghlór na RíoghContae Chill Daraanitanicamh@yahoo.co.uk
Craobh RithContae Chill Daraamandadiver@hotmail.com

Laois

Craobh Phort LaoiseContae Laoisemscully@laoiscoco.ie

Leitrim

Craobh Thomáis Uí DhuibhirContae Liatromamac.muiri@gmail.com

Limerick

Craobh Chathair LuimnighContae Luimnighbealmill@hotmail.com
Craobh R√°th CaolaContae Luimnightonyjojce@eircom.net
D√°il na MumhanContae Luimnighnodalaigh@hotmail.com
Col√°iste Mhuire Gan Sm√°lContae Luimnighaislingwoulfe@gmail.com
Col√°iste Mhuire Gan Sm√°lContae Luimnigh14155907@micstudent.ul.ie
Col√°iste Mhuire Gan Sm√°lContae Luimnighcarroll.johnmichael@gmail.com
Col√°iste Mhuire Gan Sm√°lContae Luimnighgrantyrs10@gmail.com
Ollscoil LuimnighContae Luimnighgaeilgeul@gmail.com

Louth

Craobh Dh√ļn DealganContae L√ļglengat@gmail.com
Craobh √ď M√©ithContae L√ļgearoidz@hotmail.com

Mayo

Coiste Contae Mhaigh EoContae Mhaigh Eoeireoh@gmail.com
Conradh na Gaeilge, Maigh EoContae Mhaigh Eoeolas@conradhmhaigheo.ie
Craobh Bhall √ĀlainnContae Mhaigh Eobeogodeo@eircom.net
Craobh Chaisle√°n a BharraighContae Mhaigh Eostiofan37@gmail.com
Craobh Chill Mhór IorrasContae Mhaigh Eocnagiorrais@hotmail.com
Craobh Chl√°r Chlainne MhuirisContae Mhaigh Eocolmanor@anu.ie
Institi√ļid Teicneola√≠ochta Mhaigh EoContae Mhaigh Eofhla94@yahoo.ie

Meath

Coiste Contae na MíContae na Míoduinnp@eircom.net
Craobh Cholmchille, CeanannasContae na Mítdeh@eircom.net
Craobh na hUaimheContae na Míjoerc@eircom.net
Craobh Ráth CairnContae na Mí
Craobh U√≠ Ghramhnaigh, Baile √Ātha Bu√≠Contae na M√≠info@athbui.com

Monaghan

An Cumann Gaelach, Muineach√°nContae Mhuineach√°inmichaelcallaghan@gmail.com
Craobh Chluain EoisContae Mhuineach√°ineois.ias@eircom.net

Offaly

Craobh Cholum Cille, Uíbh FhailíContae Uíbh Fhailímaryberry13@gmail.com
Craobh Thulach MhórContae Uíbh Fhailí

Roscommon

Craobh Ros Com√°inContae Ros Com√°inmaeve_cas@yahoo.ie

Sligo

Feis ShligighContae Shligigh
Col√°iste San Aingeal, SligeachContae Shligighsugaeilgeandculture@stangelas.nuigalway.ie

Tipperary

Cumann Gaelach Chluain MealaContae Thiobhraid √Ārannliamoduibhir@oceanfree.net
Coiste Contae Thiobraid √ĀrannContae Thiobraid √Ārannemoronaigh@yahoo.ie
Craobh an AonaighContae Thiobraid √Ārannemoronaigh@yahoo.ie
Craobh Chaiseal MumhanContae Thiobraid √Ārann
Craobh Dhurlas √ČileContae Thiobraid √Ārann
Craobh Ros Cr√©Contae Thiobraid √Ārann
Craobh U√≠ Ic√≠ (Carraig na Si√ļire)Contae Thiobraid √Āranncnichochlaigh@yahoo.com

Tyrone

Craobh an Domhnaigh MhóirContae Thír Eoghain
Craobh an Sratha BánContae Thír Eoghainconradh_ansrathban@hotmail.com
Craobh Ard BóContae Thír Eoghain
Craobh Chabhán an ChaorthainnContae Thír Eoghain
Craobh Chaisléan na DeirgeContae Thír Eoghain
Craobh Loch Mhic RuairíContae Thír EoghainSeamusMullan@LoughmacroryGFC.net
Craobh na Carraige MóireContae Thír Eoghain
Craobh Phort an D√ļn√°inContae Th√≠r Eoghain deansloan06@gmail.com
Craobh Port MórContae Thír Eoghain
Craobh Ruairí Mhic EasmainnContae Thír Eoghain
Pobal ar a‚Äôn I√ļlContae Th√≠r Eoghainpobalaraniul@gmail.com 

Waterford

Institi√ļid Teicneola√≠ochta Phort L√°irgeContae Phort L√°irgecathalharte@eircom.net

Wexford

Craobh GhuaireContae Loch Garmanbrona_k@hotmail.com
Craobh Loch GarmanContae Loch Garmanoduinnp@eircom.net

Abroad

Craobh Ph√°draig Mhic Phiarais, Glasch√ļScotlandcnag_glaschu@hotmail.com
Craobh BheirlínGermanyr.henneberg@gmx.de
Comharchumann Shealbhóirí na GaeltachtaCanadabowesjulie@hotmail.com
Cumann na GaeltachtaCanadabowesjulie@hotmail.com
Oireachtas Gaeilge CheanadaCanadamilseoggirl72@gmail.com
Conradh na Gaeilge P√°rasFrancecngparas@hotmail.fr; ciaran92@free.fr
Craobh BirminghamEngland
Craobh an Athar Emmet Fullen, ManchainEnglandphoswell66@hotmail.co.uk
Craobh BirminghamEngland
Craobh Mhic EasmainnEngland
Craobh Newcastle upon TyneEnglandseanocadhain@uwclub.net
Craobh Nollaig Uí ChonaillEngland
Craobh Sheáin Uí Dhonnabháin, LearphollEnglandtonybirtill@hotmail.com
Conradh na Gaeilge Shasana NuaUnited States of Americaeolas@gaeilge.org
Craobh an Ghleanna, MaigheamaíUnited States of America
Craobh Bhaile PhittUnited States of Americacngaeilge@aol.com
Craobh IllinoisUnited States of America
Cumann Gaelach Tír ChikashaUnited States of AmericaMidSouthIrish@gmail.com
Craobh Thír na gCnoc, Travis, TexasUnited States of Americamoyer.misti@gmail.com
Craobh na nAingealUnited States of Americakristen.mich.rogers@gmail.com
Craobh Austin, TexasUnited States of America

Cl√°raigh do nuachtlitir PEIG

  • Conradh na Gaeilge
  • Foras na Gaeilge