Baile
Aoisghr√ļpa√≠
> 4 Bliain
Ainmneacha Gaeilge
Naíonraí
Ag √ļs√°id Gaeilge le do ph√°ist√≠
Ag tógáil páistí le Gaeilge taobh amuigh den Ghaeltacht
Ag Tógáil Páistí le Gaeilge sa Ghaeltacht
Taca√≠ocht, Seirbh√≠s√≠ agus √Āiseanna
4 > 12 Bliain
Gaelscoileanna
Buntáistí Oideachais trí Ghaeilge
Coláistí Samhraidh
An Ghaelbhratach
Féilte
Taca√≠ocht, Seirbh√≠s√≠ agus √Āiseanna
12 > 18 Bliain
Gaelcholáistí
Buntáistí Oideachais trí Ghaeilge
Coláistí Samhraidh
5 leid nuair at√° t√ļ ag dul chun na Gaeltachta
An Ghaelbhratach
Féilte
Ag √ļs√°id d‚Äôainm as Gaeilge
Taca√≠ocht, Seirbh√≠s√≠ agus √Āiseanna
18 > 22 Bliain
Cumainn Ghaelacha & Aontais Mhac Léinn
C√ļrsa√≠ le Gaeilge ar an 3√ļ Leibh√©al
Féilte
Taca√≠ocht, Seirbh√≠s√≠ agus √Āiseanna
22+ Bliain
Gairmeacha le Gaeilge in √Čirinn
Ag foghlaim na Gaeilge
Ranganna Gaeilge do Dhaoine F√°sta
Glac P√°irt sa Ghluaiseacht
Ciorcail Chomhr√° | Caint & Comhr√°
Féilte
Saoire sa Ghaeltacht
Taca√≠ocht, Seirbh√≠s√≠ agus √Āiseanna
Ag labhairt Gaeilge le do gharpháistí
Pobal
Ciorcail Chomhr√° | Caint & Comhr√°
Sloinne
An Ghaeltacht
Gr√ļpa√≠ Pobail
Na L√°rionaid Ghaeilge
Sloinne
Na Ceanneagraíochtaí
Féilte
Seachtain na Gaeilge le Energia
Imeachta√≠ Ard√ļ Feasachta
Leabhair Ghaeilge
Podchraoltaí Gaeilge
An Chaint
Oifigigh Gaeilge i bhFeidhmeannacht na Seirbhíse Sláinte (FSS)
7 dtreoir le bheith níos sábháilte ar líne
Foghlaim
Ag foghlaim na Gaeilge
Naíonraí
Gaelcholáistí
Gaelscoileanna
An Ghaeilge i Scoileanna Béarla
Foghlaim Gaeilge mar dhuine f√°sta
Téarmaíocht agus Gramadach ar líne
Ranganna
Seirbhísí Gaeilge do Scoileanna
Cearta
Acht na dTeangacha Oifigi√ļla 2003
Cairt Eorpach do Theangacha R√©igi√ļnacha & Mionlaigh
Straitéisí Gaeilge ó Thuaidh is ó Dheas
Seirbhísí ar fáil as Gaeilge
Glac P√°irt sa Ghluaiseacht
Feachtasaíocht
Taighde Gaeilge
Ag √ļs√°id Gaeilge le seirbh√≠s√≠ st√°it
An Coimisinéir Teanga
6 fhorbairt teicneolaíoctha atá ó chainteoirí na Gaeilge
Fostaíocht
Gairmeacha le Gaeilge san Eoraip
Gairmeacha le Gaeilge in √Čirinn
CV Samplach Gaeilge
Ag lorg poist leis an nGaeilge
Cé hiad na fostóirí Gaeilge is mó?
Comhairle agallaimh do phost le Gaeilge
C√ļrsa√≠ iarch√©ime Gaeilge do shaol an lae inniu
C√ļrsa√≠ bunch√©ime sp√©isi√ļla le Gaeilge
Fol√ļntais
Físeáin: 'Do Ghairm le Gaeilge'
Leabhr√°n Ghairmeacha le Gaeilge
5 leid d'fhísagallaimh
Ceisteanna Coitianta
  • Baile
  • Irish Language Centres

Irish Language Centres

There are over 20 Irish centres across the country provided services in Irish to local communities.

Amongst these services are:

Irish language classes, Conversation Circles, Book Shops, Parent and Toddler Groups, Pre-School, Primary and Secondary School Services, Youth Clubs, Caf√©s, Bars, Restaurants, Theatres, Presentation rooms, Office space, Meeting Rooms, Classrooms, Guided Tours, Wheelchair facilities, Summer Camps for kids, Irish courses for Adults, Music, Singing and Dance Classes, Music sessions etc…

Are you looking for events or opportunities in your area? Or are you simply looking to pop in for a cup of tea and an opportunity to use your Irish while visiting another area? Contact the nearest Irish centre, details are found below:

Connacht

Cathair na Gaillimhe

L√°rionad√ĀitTeagmh√°il
√Āras na nGaelGalway Citygaillimh@cnag.ie
Teach na GaeilgeMoycullen, Co. Galwaypeadar@cnag.ie
Ionad Teanga na SeanscoileCarrowteigedunchaochain1@eircom.net

Cuige Laighin

L√°rionad√ĀitTeagmh√°il
√Āras Chr√≥n√°in, Ionad CultuirClondalkin, Dublin 22eolas@araschronain.ie
Uimhir 6, Conradh na GaeilgeHarcourt Street, Dublin 2eolas@cnag.ie
√Āras Pobail R√°th ChairnR√°th Chairn, Co. Meathrathchairn@eircom.net

C√ļige Mumhan

L√°rionad√ĀitTeagmh√°il
Comharchumann Fortbartha Mh√ļscra√≠Cill na Martra, Co. Corkeolas@cfmteo.com
Gael-tacaCork Cityeolas@gael-taca.com
Halla Le ChéileTralee, Co. Kerryeolas@cflt.ie
Comhchoiste Ghaeltacht Uíbh RáthaighCahersiveen, Co. Kerryccnfteo@indigo.ie
An Cl√°r as GaeilgeEnnis, Co. Claireanclarasgaeilge@gmail.com
Halla √ćdeLimerick Cityconradhluimnigh@gmail.com
D√ļn MhuireNenagh, Co. Tipperarycnagantaonach@gmail.com

Cuige Uladh

L√°rionad√ĀitTeagmh√°il
√Āras Mhic ReachtainBelfast, Co. Antrimeolas@mhicreachtain.com
Cult√ļrlann McAdam √ď FiaichBelfast, Co. Antrimoifigfailte@culturlann.ie
Cumann Chluain √ĀrdBelfast, Co. Antrimcumannchluainard@gmail.com
An DroicheadBelfast, Co. Antrimfionnuala@androichead.com
Gael-Ionad Mhic GoillBelfast, Co. Antrimoifig@glornamona.com
Ionad Uíbh EachachBelfast, Co. Antrimsue@ionad.eu
An CarnMaghera, Co. Derryeolas@ancarn.org
Cult√ļrlann U√≠ Chan√°inDerry City, Co. Derryeolas@culturlann-doire.ie
Gael√°ras Mhic ArdghailNewry, Co. Downgaelarasmhicardghail@gmail.com
P√°irc na MaraAnnalong, Co. Downboircheiochtar@gmail.com
√Āislann Chill CharthaKilcar, Donegaleolas@aislann.ie
√Āislann Rann na F√©irsteRann na Feirste, Donegalaislannrnaf@gmail.com
Comharchumann na nOile√°n BeagLetterkenny, Donegalancaire@eircom.net
CraoibhínLetterkenny, Donegalinfo@craoibhintermon.ie
Ionad Naomh P√°draigLetterkenny, Donegalionadnp@eircom.net
Oideas GaelGleann Cholm Cille, Donegaloifig@oideasgael.ie

Cl√°raigh do nuachtlitir PEIG

  • Conradh na Gaeilge
  • Foras na Gaeilge