Baile
Aoisghrúpaí
> 4 Bliain
Ainmneacha Gaeilge
Naíonraí
Ag úsáid Gaeilge le do pháistí
Ag tógáil páistí le Gaeilge taobh amuigh den Ghaeltacht
Ag Tógáil Páistí le Gaeilge sa Ghaeltacht
Tacaíocht, Seirbhísí agus Áiseanna
4 > 12 Bliain
Gaelscoileanna
Buntáistí Oideachais trí Ghaeilge
Coláistí Samhraidh
An Ghaelbhratach
Féilte
Tacaíocht, Seirbhísí agus Áiseanna
12 > 18 Bliain
Gaelcholáistí
Buntáistí Oideachais trí Ghaeilge
Coláistí Samhraidh
An Ghaelbhratach
Féilte
Ag úsáid d’ainm as Gaeilge
Tacaíocht, Seirbhísí agus Áiseanna
18 > 22 Bliain
Cumainn Ghaelacha & Aontais Mhac Léinn
Ag foghlaim Gaeilge mar dhuine óg
Cúrsaí le Gaeilge ar an 3ú Leibhéal
Féilte
Tacaíocht, Seirbhísí agus Áiseanna
22+ Bliain
Gairmeacha le Gaeilge in Éirinn
Ranganna Gaeilge do Dhaoine Fásta
Glac Páirt sa Ghluaiseacht
Caint & Comhrá
Féilte
Saoire sa Ghaeltacht
Tacaíocht, Seirbhísí agus Áiseanna
Ag labhairt Gaeilge le do gharpháistí
Pobal
Caint & Comhrá
An Ghaeltacht
Grúpaí Pobail
Na Lárionaid Ghaeilge
Sloinne
Cúig Leid
Cuntais Ghaeilge le leanúint ar na meáin shóisialta
Smaointe iontacha do Sheachtain na Gaeilge 2019
Bronntanais dheasa Ghaelacha don Nollaig
Mionchéimeanna duitse leis an nGaeilge a chur chun cinn
Smaointe do Ghaeilge24
Oireachtas na Samhna 2018
Smaointe do choinne le dul i gcion ar Ghael
Drioglanna Gaelacha le triail
Grúdairí Gaelacha gur fiú blaiseadh
Bealaí le tús a chur leis an léitheoireacht Ghaeilge arís
Aipeanna Gaeilge le hÍoslódáil
Bealaí le do chuid Gaeilge a úsáid le linn an tsamhraidh
Podchraoltaí Siamsúla Gaeilge
Bealaí leis an #EuroGaelach a chaitheamh
Eagraíochtaí
Féilte
Seachtain na Gaeilge le Energia
Imeachtaí Ardú Feasachta
Leabhair Ghaeilge
Podchraoltaí Gaelacha
An Chaint
Oifigigh Gaeilge i bhFeidhmeannacht na Seirbhíse Sláinte (FSS)
7 dtreoir le bheith níos sábháilte ar líne
Foghlaim
Ag foghlaim na Gaeilge
Naíonraí
Gaelcholáistí
Gaelscoileanna
An Ghaeilge i Scoileanna Béarla
Foghlaim Gaeilge mar dhuine fásta
Téarmaíocht agus Gramadach ar líne
Ranganna
Seirbhísí Gaeilge do Scoileanna
Cearta
Acht na dTeangacha Oifigiúla 2003
Cairt Eorpach do Theangacha Réigiúnacha & Mionlaigh
Straitéisí Gaeilge ó Thuaidh is ó Dheas
Seirbhísí ar fáil as Gaeilge
Glac Páirt sa Ghluaiseacht
Feachtasaíocht
Taighde agus Aighneachtaí
Ag úsáid Gaeilge le seirbhísí stáit
An Coimisinéir Teanga
6 fhorbairt teicneolaíoctha atá ó chainteoirí na Gaeilge
Fostaíocht
Gairmeacha le Gaeilge san Eoraip
Gairmeacha le Gaeilge in Éirinn
Cé hiad na fostóirí Gaeilge is mó?
Comhairle Agallaimh do Phost le Gaeilge
Cúrsaí iarchéime Gaeilge do shaol an lae inniu
Cúrsaí bunchéime spéisiúla le Gaeilge
Folúntais
Físeáin: 'Do Ghairm le Gaeilge'
Do Ghairm le Gaeilge
Físiriseoir
Bainisteoir Siopa
Láithreoir Teilifíse
Comhordaitheoir Tionscadail
Cúntóir Taighde
Straitéisí Pobail & Meán Sóisialta
Bainisteoir Stáisiún Raidió
Oifigeach Eagrúcháin
Eagarthóir Irise
Teicneolaí Oideachais
Leabhrán Ghairmeacha le Gaeilge
Nuacht
  • Baile
  • Irish Language Centres

Irish Language Centres

There are over 20 Irish centres across the country provided services in Irish to local communities.

Amongst these services are:

Irish language classes, Conversation Circles, Book Shops, Parent and Toddler Groups, Pre-School, Primary and Secondary School Services, Youth Clubs, Cafés, Bars, Restaurants, Theatres, Presentation rooms, Office space, Meeting Rooms, Classrooms, Guided Tours, Wheelchair facilities, Summer Camps for kids, Irish courses for Adults, Music, Singing and Dance Classes, Music sessions etc…

Are you looking for events or opportunities in your area? Or are you simply looking to pop in for a cup of tea and an opportunity to use your Irish while visiting another area? Contact the nearest Irish centre, details are found below:

Connacht

Cathair na Gaillimhe

LárionadÁitTeagmháil
Áras na nGaelGalway Citygaillimh@cnag.ie
Teach na GaeilgeMoycullen, Co. Galwaypeadar@cnag.ie
Ionad Teanga na SeanscoileCarrowteigedunchaochain1@eircom.net

Cuige Laighin

LárionadÁitTeagmháil
Áras Chrónáin, Ionad CultuirClondalkin, Dublin 22eolas@araschronain.ie
Uimhir 6, Conradh na GaeilgeHarcourt Street, Dublin 2eolas@cnag.ie
Áras Pobail Ráth ChairnRáth Chairn, Co. Meathrathchairn@eircom.net

Cúige Mumhan

LárionadÁitTeagmháil
Comharchumann Fortbartha MhúscraíCill na Martra, Co. Corkeolas@cfmteo.com
Gael-tacaCork Cityeolas@gael-taca.com
Halla Le ChéileTralee, Co. Kerryeolas@cflt.ie
Comhchoiste Ghaeltacht Uíbh RáthaighCahersiveen, Co. Kerryccnfteo@indigo.ie
An Clár as GaeilgeEnnis, Co. Claireanclarasgaeilge@gmail.com
Halla ÍdeLimerick Cityconradhluimnigh@gmail.com
Dún MhuireNenagh, Co. Tipperarycnagantaonach@gmail.com

Cuige Uladh

LárionadÁitTeagmháil
Áras Mhic ReachtainBelfast, Co. Antrimeolas@mhicreachtain.com
Cultúrlann McAdam Ó FiaichBelfast, Co. Antrimoifigfailte@culturlann.ie
Cumann Chluain ÁrdBelfast, Co. Antrimcumannchluainard@gmail.com
An DroicheadBelfast, Co. Antrimfionnuala@androichead.com
Gael-Ionad Mhic GoillBelfast, Co. Antrimoifig@glornamona.com
Ionad Uíbh EachachBelfast, Co. Antrimsue@ionad.eu
An CarnMaghera, Co. Derryeolas@ancarn.org
Cultúrlann Uí ChanáinDerry City, Co. Derryeolas@culturlann-doire.ie
Gaeláras Mhic ArdghailNewry, Co. Downgaelarasmhicardghail@gmail.com
Páirc na MaraAnnalong, Co. Downboircheiochtar@gmail.com
Áislann Chill CharthaKilcar, Donegaleolas@aislann.ie
Áislann Rann na FéirsteRann na Feirste, Donegalaislannrnaf@gmail.com
Comharchumann na nOileán BeagLetterkenny, Donegalancaire@eircom.net
CraoibhínLetterkenny, Donegalinfo@craoibhintermon.ie
Ionad Naomh PádraigLetterkenny, Donegalionadnp@eircom.net
Oideas GaelGleann Cholm Cille, Donegaloifig@oideasgael.ie

Cláraigh do nuachtlitir PEIG

  • Conradh na Gaeilge
  • Foras na Gaeilge
Cláraigh do nuachtlitir PEIG.ie

Nuachtlitir PEIG.ie

Cláraigh dár nuachtlitir a sheoltar gach maidin ag 9 ina mbíonn nuacht an lae, imeachtaí reatha agus an-chuid eile.